KUMLAMA

KUMLAMA

Yüksek basınçta kumların cam yüzeyine çarpması sonucu aşındırılması işlemidir. Bu işlem ile cama matlık kazandırılarak, şekilli, logolu, özel desenli görüntüler ortaya çıkarılması sağlanmaktadır.

Cam Kumlama Yapılan Ürünler

Cam Kumlama yapılan ürünler cam sektöründe 3 farklı çeşitte yapılmaktadır. Bu işlemler titizlikle yapılarak opaklaştırılır.

Birincisi standart cam dediğimiz düz cam kumlama işlemi dediğimiz uygulamadır. Bu işlem ofis, vitrin, pencere, kapı, balkon cam sistemlerine yapılan uygulamalardır. Kumlama yapılacak alan dışarısında kalan kısım folyo vb. ürünlerle kapatılarak geriye kalan kısmın dikey düz cam kumlama makinesi ile işlenmesidir.

İkincisi bombeli cam kumlama işlemi dediğimiz uygulamadır. Buzdolabı, şarküteri, kuruyemiş, içeçek, pastane ve gıda ürünlerinin saklandığı bombeli cam ürünlerine sahip dolapların camlarına yapılmaktadır. Bu sistemde bombeli camlar yatay cam kumlama makinesi ile işlenir.

Üçüncüsü ise cam eşya kumlama işlemidir. Bu işlem ise cam bardaklar, sürahiler ve süs eşyaları gibi hediyelik eşya ve benzeri günlük kullanımlı cam ürünlerinde yapılmaktadır. Bu işlem özel bir kabine sahip, sadece eşyaların gireceği boyutlarda makinelerde el ve benzeri yöntemlerle yapılan uygulamalardır.

BU HİZMET İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ